Мэдээ

Нийтийн тээврийн үйлчилгээний газар үүсэн байгуулагдсаны 50 жилийн ойн нэрэмжит салбарын аварга шалгаруулах спорт наадам амжилттай зохион байгуулагдлаа.

Нийтийн тээврийн үйлчилгээний газар үүсэн байгуулагдсаны 50 жилийн ойн нэрэмжит  спорт наадам салбарын хамт олны эв нэгдлийг сайжруулах, биеийн тамир спортоор хичээллэх, чөлөөт цагийг зөв боловсон өнгөрүүлэх, шилдэг баг тамирчдыг шалгаруулах зорилгоор 2019 оны 06 дугаар сарын 07-ны өдрөөс 16-ны өдрүүдэд амжилттай зохион байгуулагдаж өндөрлөлөө.

Энэхүү спорт наадамд Зам, тээврийн хөгжлийн яам, Автотээврийн үндэсний төв ТӨҮГ, Улаанбаатар смарт карт ХХК, Сити баз консалтинг ХХК , Нийтийн тээврийн үйлчилгээ эрхлэгч аж ахуйн нэгж, байгууллагууд болон Нийтийн тээврийн үйлчилгээний газрын нийт 17 багийн 680 гаруй тамирчид хөл бөмбөг, сагсан бөмбөг, волейбол, ширээний теннис, шатар,дартс, биллъярд зэрэг 7 төрлүүдэд  хурд хүч, авхаалж самбаа, авъяас чадвараа дайчлан өрсөлдөж салбарын  шилдгүүд тодорлоо. Үүнд:

“Шатар”-ын төрөл /эмэгтэй/

Тэргүүн байр:          Б.Отгонсувд           “Атибус” ХХК

Дэд байр:                 Ч.Мөнхтуяа             “Зам, тээврийн хөгжлийн яам”

Гуравдугаар байр: Ц.Эрдэнэцэцэг         “Трансбус” ХХК

“Шатар”-ын төрөл /эрэгтэй/

Тэргүүн байр:          Д.Мөнхзул              “Зорчигч тээврийн нэгтгэл” ОНӨААТҮГ

Дэд байр:                 Д.Баасандорж        “Сити баз консалтинг” ХХК

Гуравдугаар байр: Ш.Угтахбаяр         “Зам, тээврийн хөгжлийн яам”

“Ширээний теннис”-ний төрөл /эмэгтэй/

Тэргүүн байр:          Ч.Оюун-Эрдэнэ        “Зорчигч тээврийн нэгтгэл” ОНӨААТҮГ

Дэд байр:                 Д.Энхтуяа                “Зам тээврийн хөгжлийн яам”

Гуравдугаар байр: Б.Оюунцэцэг             “Зорчигч тээвэр гурав” ОНӨААТҮГ

“Ширээний теннис”-ний төрөл /эрэгтэй/

Тэргүүн байр:          Н.Ганбат                 “Атибус” ХХК

Дэд байр:                 Б.Чинбат                 “Тэнүүн-Огоо” ХХК

Гуравдугаар байр: Ч.Цацралт-Од        “Зорчигч тээврийн нэгтгэл” ОНӨААТҮГ

“Дартс”-ын төрөл

Тэргүүн байр:          Г.Зуундарь ахлагчтай        “Сити баз консалтинг” ХХК

Дэд байр:               Ч.Батбаатар ахлагчтай “Зорчигч тээврийн нэгтгэл” ОНӨААТҮГ

Гуравдугаар байр: Б.Мөнхчулуун ахлагчтай     “Автотээврийн үндэсний төв” ТӨҮГ

“Биллъярд”-ны төрөл

Тэргүүн байр:          Д.Батболд        “Зорчигч тээврийн нэгтгэл” ОНӨААТҮГ

Дэд байр:                 Ш.Алтантөр     “Улаанбаатар смарт карт” ХХК

Гуравдугаар байр: А.Ганхуяг           “Тэнүүн-Огоо” ХХК

“Хөлбөмбөг”-ийн төрөл

Тэргүүн байр:          Ц.Анхбаяр ахлагчтай          “Тэнүүн-Огоо” ХХК

Дэд байр:                 Э.Ганзориг ахлагчтай          “Автотээврийн үндэсний төв” ТӨҮГ

Гуравдугаар байр: Н.Жаргалсайхан ахлагчтай  “Зорчигч тээвэр гурав” ОНӨААТҮГ

“Волейбол”-ын төрөл /эмэгтэй/

Тэргүүн байр:          А.Батжаргал ахлагчтай        “Тэнүүн-Огоо” ХХК

Дэд байр:                 Ц.Мөнтуяа  ахлагчтай           “Тэнүүн-Огоо 3” ХХК

Гуравдугаар байр: А.Пунсалдулам ахлагчтай      “Атибус” ХХК

“Волейбол”-ын төрөл /эрэгтэй/

Тэргүүн байр:         Э. Дөлгөөн ахлагчтай              “Атибус” ХХК

Дэд байр:                 Э.Мөнх-Эрдэнэ ахлагчтай       “Тэнүүн-Огоо 3” ХХК

Гуравдугаар байр: Д.Мөнхтулга ахлагчтай         “Зорчигч тээвэр гурав” ОНӨААТҮГ

“Сагсан бөмбөг”-ийн төрөл /эмэгтэй/

Тэргүүн байр:          Э.Дуламсүрэн ахлагчтай     “Атибус” ХХК

Дэд байр:                 А.Батжаргал ахлагчтай      “Тэнүүн-Огоо” ХХК

Гуравдугаар байр: Р.Саруултуяа ахлагчтай     “Автотээврийн үндэсний төв” ТӨҮГ

“Сагсан бөмбөг”-ийн төрөл /эрэгтэй/

Тэргүүн байр:          Э.Бат-Оргил ахлагчтай      “Тэнүүн-Огоо” ХХК

Дэд байр:                 Г.Эрдэнэбулга ахлагчтай     “Автотээврийн үндэсний төв” ТӨҮГ

Гуравдугаар байр: Э.Дөлгөөн ахлагчтай            “Атибус” ХХК

Мөн тус тэмцээнд шилдэгээр шалгарсан тамирчдыг танилцуулбал

“Хөлбөмбөг”-ийн төрөл

Шилдэг хаалагч:    Сэр-Од                          “Автотээврийн үндэсний төв” ТӨҮГ

Мэргэн бууч:           Б.Чинбат                      “Тэнүүн-Огоо” ХХК

“Волейбол”-ын төрөл /эмэгтэй/

Тэгш тоглогч:               А.Батжаргал             “Тэнүүн-Огоо” ХХК

Шилдэг довтлогч:       А.Пунсалдулам           “Атибус” ХХК

“Волейбол”-ын төрөл /эрэгтэй/

Тэгш тоглогч:                 Батсайхан                “Тэнүүн-Огоо 3” ХХК

Шилдэг довтлогч:         Д.Мөнхтулга             “Зорчигч тээвэр гурав” ОНӨААТҮГ

 “Сагсан бөмбөг”-ийн төрөл /эмэгтэй/

Шилдэг тоглогч:        Э.Дуламсүрэн            “Атибус” ХХК

Шилдэг холбогч:         Баярцэцэг                  “Тэнүүн-Огоо” ХХК

“Сагсан бөмбөг”-ийн төрөл /эрэгтэй/

Шилдэг тоглогч:     Э.Бат-Оргил            “Тэнүүн-Огоо” ХХК

Шилдэг холбогч:      Д.Баасансүрэн         “Автотээврийн үндэсний төв” ТӨҮГ

Багийн нийлбэр дүнгээр

Тэргүүн байр:          78 оноотойгоор      “Тэнүүн-Огоо” ХХК

Дэд байр:                 77 оноотойгоор       “Атибус” ХХК

Гуравдугаар байр: 76 оноотойгоор       “Зорчигч тээврийн нэгтгэл” ОНӨААТҮГ

Тэмцээнд оролцсон нийт баг тамирчдад баяр хүргэж, спортын өндөр амжилт хүсье.

Comment here